V24B5E200BL2
Vicor
V24B5E200BL2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V24B5E200BL2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V24B5E200BL2
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 5V 200W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Series:MINI
Power (Watts):200W
Packaging:Bulk
Package / Case:9-DIP Module
Operating Temperature:-10°C ~ 100°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:OVP, UVLO
Efficiency:84.9%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 40A 18V - 36V Input
Current - Output (Max):40A