V24A3V3T264BS
Buy V24A3V3T264BS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V24A3V3T264BS
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 3.3V 264W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Series:Maxi
Power (Watts):264W
Packaging:Bulk
Package / Case:Full Brick
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Features:OVP, UVLO
Efficiency:78.5%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 80A 18V - 36V Input
Current - Output (Max):80A