V20E320L2B
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V20E320L2B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V20E320L2B
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):510V
Varistor Voltage (Min):459V
Varistor Voltage (Max):561V
Series:UltraMOV™
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 20mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:420V
Maximum AC Volts:320V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:273J
Detailed Description:510V 10kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge:10kA
Capacitance @ Frequency:750pF @ 1MHz