V20E275L2T7
Buy V20E275L2T7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V20E275L2T7
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):430V
Varistor Voltage (Min):387V
Varistor Voltage (Max):473V
Series:UltraMOV™
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 20mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts:350V
Maximum AC Volts:275V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:190J
Detailed Description:430V 10kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge:10kA
Capacitance @ Frequency:900pF @ 1MHz