V18MLE1206WH
Hamlin / Littelfuse
V18MLE1206WH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V18MLE1206WH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V18MLE1206WH
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 25V 1206
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):25V
Varistor Voltage (Min):22V
Varistor Voltage (Max):28V
Series:MLE
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount, MLCV
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:18V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:-
Detailed Description:25V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1206 (3216 Metric)
Capacitance @ Frequency:1700pF @ 1MHz