V175LU10AP
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V175LU10AP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V175LU10AP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 270V 4.5KA DISC 14MM
(In US Dollars)
3500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):270V
Varistor Voltage (Min):243V
Varistor Voltage (Max):297V
Series:LU
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 14mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:225V
Maximum AC Volts:175V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:55J
Detailed Description:270V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:700pF @ 1MHz