V150ZS20PX10
Hamlin / Littelfuse
V150ZS20PX10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V150ZS20PX10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V150ZS20PX10
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 150V 6.5KA DISC 20MM
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):150V
Varistor Voltage (Min):135V
Varistor Voltage (Max):165V
Series:ZS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 20mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:127V
Maximum AC Volts:95V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:45J
Detailed Description:150V 6.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge:6.5kA
Capacitance @ Frequency:3500pF @ 1MHz