V150C28C150BN3
Buy V150C28C150BN3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V150C28C150BN3
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 28V 150W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):100V
Voltage - Input (Max):200V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)
Series:MICRO
Power (Watts):150W
Packaging:Bulk
Package / Case:Quarter Brick
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Features:OVP, UVLO
Efficiency:87.5%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 28V 5.36A 100V - 200V Input
Current - Output (Max):5.36A