V150A8C400B2
Vicor
V150A8C400B2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V150A8C400B2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V150A8C400B2
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 8V 400W
(In US Dollars)
Get a Quote
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:8V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):100V
Voltage - Input (Max):200V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Series:Maxi
Power (Watts):400W
Packaging:Bulk
Package / Case:Full Brick
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Features:OVP, UVLO
Efficiency:84.2%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 8V 50A 100V - 200V Input
Current - Output (Max):50A