V14P30AUTO
Hamlin / Littelfuse
V14P30AUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V14P30AUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V14P30AUTO
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 47V 3KA DISC 14MM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):47V
Varistor Voltage (Min):42.3V
Varistor Voltage (Max):51.7V
Series:Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 14mm
Other Names:F6429
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:34V
Maximum AC Volts:30V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:32J
Detailed Description:47V 3kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge:3kA
Capacitance @ Frequency:5550pF @ 1MHz