V14E385PL4B7
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V14E385PL4B7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V14E385PL4B7
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 620V 6KA DISC 14MM
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):620V
Varistor Voltage (Min):558V
Varistor Voltage (Max):682V
Series:UltraMOV™
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 14mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:505V
Maximum AC Volts:385V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:150J
Detailed Description:620V 6kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge:6kA
Capacitance @ Frequency:360pF @ 1MHz