V110B15C150BL2
Vicor
V110B15C150BL2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V110B15C150BL2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V110B15C150BL2
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 15V 150W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):66V
Voltage - Input (Max):154V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Series:MINI
Power (Watts):150W
Packaging:Bulk
Package / Case:9-DIP Module
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Features:OVP, UVLO
Efficiency:88.8%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 10A 66V - 154V Input
Current - Output (Max):10A