V10H150P
Hamlin / Littelfuse
V10H150P
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V10H150P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V10H150P
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 240V 3.5KA DISC 10MM
(In US Dollars)
4200 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):240V
Varistor Voltage (Min):216V
Varistor Voltage (Max):264V
Series:HMOV™
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 10mm
Other Names:F7733
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts:200V
Maximum AC Volts:150V
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:50J
Detailed Description:240V 3.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Current - Surge:3.5kA
Capacitance @ Frequency:360pF @ 1MHz