V10E175PL2T7
Buy V10E175PL2T7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V10E175PL2T7
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 270V 3.5KA DISC 10MM
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):270V
Varistor Voltage (Min):243V
Varistor Voltage (Max):297V
Series:UltraMOV™
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 10mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts:225V
Maximum AC Volts:175V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:35J
Detailed Description:270V 3.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Current - Surge:3.5kA
Capacitance @ Frequency:350pF @ 1MHz