UP050B823K-NACZ
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UP050B823K-NACZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. UP050B823K-NACZ
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 0.082UF 50V AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:B
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:CH UP050 B823K-NAC Z
UP050B823KNACZ
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:0.082µF ±10% 50V Ceramic Capacitor B Axial
Capacitance:0.082µF