UNR521100L
Panasonic
UNR521100L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UNR521100L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. UNR521100L
Manufacturer Panasonic
Description TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 39366 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:250mV @ 300µA, 10mA
Transistor Type:NPN - Pre-Biased
Supplier Device Package:SMini3-G1
Series:-
Resistor - Emitter Base (R2):10 kOhms
Resistor - Base (R1):10 kOhms
Power - Max:150mW