UMK105CG1R8CV-F
Taiyo Yuden
UMK105CG1R8CV-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UMK105CG1R8CV-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. UMK105CG1R8CV-F
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:587-3180-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:1.8pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:1.8pF