UES0J330MDM1TD
Nichicon
UES0J330MDM1TD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UES0J330MDM1TD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. UES0J330MDM1TD
Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs10000 pcs
14000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:UES
Ratings:-
Polarization:Bi-Polar
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Other Names:493-10803-3
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:33µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance:33µF