UBA2025T/N1,518
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UBA2025T/N1,518 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UBA2025T/N1,518 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | UBA2025T/N1,518 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC DRIVER HALF BRIDGE 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10.15 V ~ 11.95 V |
|---|---|
| Type: | CFL/TL Driver |
| Supplier Device Package: | 16-SO |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 568-4923-2 935287838518 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 42.21kHz ~ 44.59kHz |
| Dimming: | No |
| Current - Supply: | 1.6mA |
| Current - Output Source/Sink: | 1.5A |
| Base Part Number: | UBA2025 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply UBA2025T/N1,518, use the request quote form to request UBA2025T/N1,518 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UBA2025T/N1,518.The price and lead time for UBA2025T/N1,518 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# UBA2025T/N1,518.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
