UAQ2D330MPD
Nichicon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UAQ2D330MPD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UAQ2D330MPD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | UAQ2D330MPD |
|---|---|
| Manufacturer | Nichicon |
| Description | CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 400 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.573 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | 33µF |
|---|---|
| Surface Mount Land Size: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Series: | LAQ |
| RoHS Status: | Bulk |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current: | Polar |
| Polarization: | Radial, Can |
| Pitch - Connector: | 200V |
| Package / Case: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Capacitors: | 160mA @ 120Hz |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | UAQ2D330MPD |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Impedance: | - |
| Height - Seated (Max): | 1.063" (27.00mm) |
| Expanded Description: | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
| Description: | CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL |
| Applications: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply UAQ2D330MPD, use the request quote form to request UAQ2D330MPD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UAQ2D330MPD.The price and lead time for UAQ2D330MPD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# UAQ2D330MPD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
