UA18EAD04PGTI
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UA18EAD04PGTI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UA18EAD04PGTI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | UA18EAD04PGTI |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | UPROX DR M18 PNP+4-20MA CBL |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $416.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 15 V ~ 30 V |
|---|---|
| Termination Style: | Cable |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | UA18 |
| Sensor Type: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 1.969" ~ 15.748" (50mm ~ 400mm) |
| Response Frequency: | 10Hz |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Output Type: | Analog Current, PNP |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Detailed Description: | Ultrasonic Proximity Sensor 1.969" ~ 15.748" (50mm ~ 400mm) IP67 Cylinder, Threaded - M18 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply UA18EAD04PGTI, use the request quote form to request UA18EAD04PGTI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UA18EAD04PGTI.The price and lead time for UA18EAD04PGTI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# UA18EAD04PGTI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

