U6264BDK07LLG1
Alliance Memory, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U6264BDK07LLG1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U6264BDK07LLG1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U6264BDK07LLG1 |
|---|---|
| Manufacturer | Alliance Memory, Inc. |
| Description | IC SRAM 64K PARALLEL 28DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.35 | |||||
Specifications
Data sheet
| Write Cycle Time - Word, Page: | 70ns |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
| Supplier Device Package: | 28-PDIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Other Names: | 1450-1244-5 U6264BDK07LLG1-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Type: | Volatile |
| Memory Size: | 64Kb (8K x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Memory Format: | SRAM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Asynchronous Memory IC 64Kb (8K x 8) Parallel 70ns 28-PDIP |
| Access Time: | 70ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U6264BDK07LLG1, use the request quote form to request U6264BDK07LLG1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U6264BDK07LLG1.The price and lead time for U6264BDK07LLG1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U6264BDK07LLG1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

