U5254-000002-014BA
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U5254-000002-014BA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U5254-000002-014BA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U5254-000002-014BA |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SENSOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $122.51 | $116.064 | $103.168 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $96.72 | $93.496 | $90.272 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 9 V ~ 30 V |
|---|---|
| Termination Style: | Connector |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | U5200 |
| Pressure Type: | Absolute |
| Port Style: | Threaded |
| Port Size: | Male - 1/4" (6.35mm) BSPP |
| Package / Case: | Cylinder |
| Output Type: | Analog Current |
| Output: | 4 mA ~ 20 mA |
| Other Names: | 223-1681 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Operating Pressure: | 203.05 PSI (1400 kPa) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum Pressure: | 609.16 PSI (4200 kPa) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Pressure Sensor 203.05 PSI (1400 kPa) Absolute Male - 1/4" (6.35mm) BSPP 4 mA ~ 20 mA Cylinder |
| Accuracy: | ±0.1% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U5254-000002-014BA, use the request quote form to request U5254-000002-014BA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U5254-000002-014BA.The price and lead time for U5254-000002-014BA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U5254-000002-014BA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

