U420-003-G2-5A
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U420-003-G2-5A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U420-003-G2-5A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U420-003-G2-5A |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | USB 3.1 GEN 2 USB-C CABLE W/ 5A |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $20.93 | $18.891 | $18.099 | $16.968 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $16.402 | $15.497 | $15.045 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | - |
|---|---|
| Style: | Extension Cable |
| Specifications: | USB 3.1 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed+) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | - |
| Other Names: | TL2313 U420-003-G2-5A-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Length: | 3.00' (914.4mm) |
| Detailed Description: | USB 3.1 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed+) Cable C Male to C Male 3.00' (914.4mm) Shielded |
| Configuration: | C Male to C Male |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U420-003-G2-5A, use the request quote form to request U420-003-G2-5A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U420-003-G2-5A.The price and lead time for U420-003-G2-5A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U420-003-G2-5A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




