U3280M-NFB
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U3280M-NFB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U3280M-NFB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U3280M-NFB |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC TRANSPONDER FOR RFID 16-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 6.5 V |
|---|---|
| Type: | RFID Transponder |
| Supplier Device Package: | 16-SSO |
| Standards: | - |
| Series: | U3280M |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | - |
| Frequency: | 100kHz ~ 150kHz |
| Detailed Description: | RFID Transponder IC 100kHz ~ 150kHz 2 V ~ 6.5 V 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U3280M-NFB, use the request quote form to request U3280M-NFB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U3280M-NFB.The price and lead time for U3280M-NFB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U3280M-NFB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

