U2793B-NFSG3H 19
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U2793B-NFSG3H 19 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U2793B-NFSG3H 19 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U2793B-NFSG3H 19 |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC MOD 300MHZ QUADRATURE 20SSO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 150MHz |
| Series: | U2793 |
| RF Frequency: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| P1dB: | - |
| Output Power: | 2dBm |
| Other Names: | U2793B-NFSG3H U2793B-NFSG3H 19-ND U2793B-NFSG3H 19TR-ND U2793B-NFSG3H-ND U2793B-NFSG3H19TR |
| Noise Floor: | -137dBm/Hz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| LO Frequency: | 30MHz ~ 300MHz |
| Function: | Modulator |
| Detailed Description: | RF Modulator IC 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Current - Supply: | 15mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U2793B-NFSG3H 19, use the request quote form to request U2793B-NFSG3H 19 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U2793B-NFSG3H 19.The price and lead time for U2793B-NFSG3H 19 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U2793B-NFSG3H 19.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

