U2270B-MFPY
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U2270B-MFPY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U2270B-MFPY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U2270B-MFPY |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | IC BASEREADER RFID 125KHZ 16SOIC / NFC/RFID Read/Write 0.121MHz to 0.129MHz 16-Pin SOIC Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.228 | $2.011 | $1.814 | $1.775 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 16 V |
|---|---|
| Type: | RFID Reader |
| Supplier Device Package: | 16-SO |
| Standards: | - |
| Series: | U2270B |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Frequency: | 100kHz ~ 150kHz |
| Detailed Description: | RFID Reader IC 100kHz ~ 150kHz 8 V ~ 16 V 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U2270B-MFPY, use the request quote form to request U2270B-MFPY pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U2270B-MFPY.The price and lead time for U2270B-MFPY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U2270B-MFPY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


