U21878
APEM Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U21878 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U21878 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U21878 |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | PUSHBUTTON FULL BOOT CLEAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 50 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.75 | $4.496 | $4.434 | |||
| 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | |||
| $4.247 | $3.622 | $2.998 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Pushbutton, Full Boot |
|---|---|
| Thread Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.161" (4.10mm) Height |
| Series: | - |
| Other Names: | 679-4100 U2187-8 U2187-8-ND U21878-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Feature: | Front of Panel |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Silicone Rubber |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | Environment Sealed |
| For Use With/Related Products: | AV Series, 19mm Bushing |
| Features: | - |
| Color: | Clear |
| Actuator Diameter: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U21878, use the request quote form to request U21878 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U21878.The price and lead time for U21878 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U21878.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


