U026-016
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U026-016 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U026-016 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U026-016 |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | CABLE USB EXTEND 2.0 W/BOOSTER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $21.67 | $19.566 | $18.746 | $17.574 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $16.988 | $16.051 | $15.582 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 22 AWG, 28 AWG |
|---|---|
| Style: | Extension Cable |
| Specifications: | USB 2.0 |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | - |
| Other Names: | TL429 U026-016-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length: | 16.00' (4.88m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | USB 2.0 Cable A Female to A Male 16.00' (4.88m) Shielded |
| Configuration: | A Female to A Male |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U026-016, use the request quote form to request U026-016 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U026-016.The price and lead time for U026-016 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U026-016.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

