U024-006-BE
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U024-006-BE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U024-006-BE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U024-006-BE |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | CBL USB2.0 A RCTP TO A PLUG |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.24 | $4.072 | $3.733 | $3.563 | $3.394 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $2.969 | $2.885 | $2.46 | $2.291 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 24 AWG, 28 AWG |
|---|---|
| Style: | Extension Cable |
| Specifications: | USB 2.0 |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | - |
| Other Names: | TL1381 U024-006-BE-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length: | 6.00' (1.83m) |
| Detailed Description: | USB 2.0 Cable A Female to A Male 6.00' (1.83m) Shielded |
| Configuration: | A Female to A Male |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U024-006-BE, use the request quote form to request U024-006-BE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U024-006-BE.The price and lead time for U024-006-BE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U024-006-BE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

