U014-10I
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U014-10I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U014-10I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U014-10I |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | CABLE USB A/A 10" ADJUSTABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 20 AWG, 28 AWG |
|---|---|
| Style: | Extension Cable |
| Specifications: | USB 2.0 |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length: | 0.83' (254.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | USB 2.0 Cable A Female to A Male, Adjustable 0.83' (254.0mm) Shielded |
| Configuration: | A Female to A Male, Adjustable |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U014-10I, use the request quote form to request U014-10I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U014-10I.The price and lead time for U014-10I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U014-10I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


