TZW4Z1R5A001B00
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TZW4Z1R5A001B00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TZW4Z1R5A001B00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TZW4Z1R5A001B00 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP TRIMMER CERAMIC 0.4/1.5PF 25 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.383 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 250V |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.165" W (5.20mm x 4.20mm) |
| Series: | TZW4 |
| Q @ Freq: | 200 @ 500MHz |
| Packaging: | Bulk |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Features: | General Purpose |
| Dielectric Material: | Ceramic |
| Detailed Description: | 0.4 ~ 1.5pF Trimmer Capacitor 250V Top Surface Mount |
| Capacitance Range: | 0.4 ~ 1.5pF |
| Adjustment Type: | Top |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TZW4Z1R5A001B00, use the request quote form to request TZW4Z1R5A001B00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TZW4Z1R5A001B00.The price and lead time for TZW4Z1R5A001B00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TZW4Z1R5A001B00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


