TZS2Z100A001R00
Murata Electronics
TZS2Z100A001R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TZS2Z100A001R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TZS2Z100A001R00
Manufacturer Murata
Description Cap Trimmer Ceramic 3.5/10pF 25V NPO±300 ppm/C 0% to 100% Top Adj 85C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2931 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Size / Dimension:0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Series:TZS2
Q @ Freq:500 @ 1MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:490-8576-1
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Features:Low Profile
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:3.5 ~ 10pF Trimmer Capacitor 25V Top Surface Mount
Capacitance Range:3.5 ~ 10pF