TZR1Z1R5A001R00
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TZR1Z1R5A001R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TZR1Z1R5A001R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TZR1Z1R5A001R00 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP TRIMMER 0.7-1.5PF 25V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.52 | $4.07 | $3.075 | $2.533 | $2.385 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.067" L x 0.059" W (1.70mm x 1.50mm) |
| Series: | TZR1 |
| Q @ Freq: | 200 @ 200MHz |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Other Names: | 490-2013-1 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Dielectric Material: | Ceramic |
| Detailed Description: | 0.7 ~ 1.5pF Trimmer Capacitor 25V Top Surface Mount |
| Capacitance Range: | 0.7 ~ 1.5pF |
| Adjustment Type: | Top |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TZR1Z1R5A001R00, use the request quote form to request TZR1Z1R5A001R00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TZR1Z1R5A001R00.The price and lead time for TZR1Z1R5A001R00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TZR1Z1R5A001R00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



