TXS2SS-L2-24V-Z
Panasonic
TXS2SS-L2-24V-Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXS2SS-L2-24V-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXS2SS-L2-24V-Z
Manufacturer Panasonic
Description RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 110V
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):19.2 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:110VDC - Max
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Contact Rating (Current):1A
Contact Material:Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:24VDC
Coil Type:Latching, Dual Coil
Coil Resistance:3.84 kOhms
Coil Power:150 mW
Coil Current:6.3mA