TXS2SL-L2-4.5V-X
Panasonic
TXS2SL-L2-4.5V-X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXS2SL-L2-4.5V-X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXS2SL-L2-4.5V-X
Manufacturer Panasonic
Description RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 110V
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):3.6 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:110VDC - Max
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Contact Rating (Current):1A
Contact Material:Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:4.5VDC
Coil Type:Latching, Dual Coil
Coil Resistance:289 Ohms
Coil Power:70 mW
Coil Current:15.6mA