TXS03121DRLR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXS03121DRLR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TXS03121DRLR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TXS03121DRLR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Comparator With Output Voltage-Level Translation 6-Pin SOT-563 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.547 | $0.494 | $0.446 | $0.436 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 2.5V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.1V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 6-SOT |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-563, SOT-666 |
| Output Type: | Single-Ended |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 296-22866-2 TXS03121DRLRG4 TXS03121DRLRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel 6-SOT |
| Data Rate: | - |
| Channels per Circuit: | 1 |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Base Part Number: | TXS03121 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TXS03121DRLR, use the request quote form to request TXS03121DRLR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXS03121DRLR.The price and lead time for TXS03121DRLR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXS03121DRLR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

