TXS0206AEVM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXS0206AEVM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TXS0206AEVM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TXS0206AEVM |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL MODULE FOR TXS0206A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.88 | |||||
Specifications
Data sheet
| Utilized IC / Part: | TXS0206A |
|---|---|
| Type: | Interface |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Secondary Attributes: | - |
| Primary Attributes: | Level Shifter |
| Other Names: | 296-46008 TXS0206AEVM-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Function: | Transceiver |
| Embedded: | - |
| Detailed Description: | TXS0206A Transceiver Interface Evaluation Board |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TXS0206AEVM, use the request quote form to request TXS0206AEVM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXS0206AEVM.The price and lead time for TXS0206AEVM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXS0206AEVM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
