TXS0206-29YFPR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXS0206-29YFPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TXS0206-29YFPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TXS0206-29YFPR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 20DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.60 | $1.441 | $1.158 | $0.952 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 1.1V ~ 3.6V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.1V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 20-DSBGA |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 20-XFBGA, DSBGA |
| Output Type: | Open Drain |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 296-25577-1 TXS020629YFPR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | SIM Card Interface |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 60Mbps 20-DSBGA |
| Data Rate: | 60Mbps |
| Channels per Circuit: | 4 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | TXS0206 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TXS0206-29YFPR, use the request quote form to request TXS0206-29YFPR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXS0206-29YFPR.The price and lead time for TXS0206-29YFPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXS0206-29YFPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
