TXS0104EZXUR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXS0104EZXUR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TXS0104EZXUR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TXS0104EZXUR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Voltage Level Translator 12-Pin BGA MICROSTAR JUNIOR T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.21 | $0.19 | $0.171 | $0.168 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 2.3V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.65V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 12-BGA MICROSTAR JUNIOR (2.5x2.0) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 12-UFBGA |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 296-20699-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Auto-Direction Sensing |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 24Mbps 12-BGA MICROSTAR JUNIOR (2.5x2.0) |
| Data Rate: | 24Mbps |
| Channels per Circuit: | 4 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | TXS0104 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TXS0104EZXUR, use the request quote form to request TXS0104EZXUR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXS0104EZXUR.The price and lead time for TXS0104EZXUR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXS0104EZXUR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
