TXR24AB00-1207AI
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXR24AB00-1207AI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TXR24AB00-1207AI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TXR24AB00-1207AI |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN BACKSHELL ADPT SZ 12 OLIVE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 25 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $35.264 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Backshell, Heat Shrink Adapter |
|---|---|
| Thread Size: | 7/8-20 UNEF-2A |
| Shielding: | Shielded |
| Shell Size - Insert: | 12 |
| Series: | TXR |
| Plating: | Cadmium |
| Other Names: | F48330-000 |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Includes: | 5 pcs - 1 Backshell, 1 Braid, 2 Screws, 1 Tinel Ring |
| For Use With/Related Products: | MIL-DTL-26482 Series I Receptacle |
| Features: | Tinel Lock |
| Diameter - Outside: | 1.031" (26.20mm) |
| Detailed Description: | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 7/8-20 UNEF-2A 12 |
| Color: | Olive Drab |
| Cable Opening: | - |
| Cable Exit: | 180° |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TXR24AB00-1207AI, use the request quote form to request TXR24AB00-1207AI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXR24AB00-1207AI.The price and lead time for TXR24AB00-1207AI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXR24AB00-1207AI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

