TXD2SA-L-4.5V-Z
Panasonic
TXD2SA-L-4.5V-Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXD2SA-L-4.5V-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXD2SA-L-4.5V-Z
Manufacturer Panasonic
Description RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 220V
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):3.38 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:220VDC - Max
Relay Type:General Purpose
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current):2A
Contact Material:Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:4.5VDC
Coil Type:Latching, Single Coil
Coil Resistance:135 Ohms
Coil Power:150 mW
Coil Current:33.3mA