TXD2SA-2M-1.5V-Z
Panasonic
TXD2SA-2M-1.5V-Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXD2SA-2M-1.5V-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXD2SA-2M-1.5V-Z
Manufacturer Panasonic
Description RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 110V
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):1.13 VDC
Turn Off Voltage (Min):0.15 VDC
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:110VDC - Max
Relay Type:General Purpose
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Features:Sealed - Fully
Detailed Description:General Purpose Relay DPDT (2 Form D) Surface Mount
Contact Rating (Current):1A
Contact Material:Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form D)
Coil Voltage:1.5VDC
Coil Type:Non Latching
Coil Resistance:9 Ohms
Coil Power:250 mW
Coil Current:167mA