TX91503
Powercast
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TX91503 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TX91503 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TX91503 |
|---|---|
| Manufacturer | Powercast Corporation |
| Description | POWERSPOT TRANSMITTER - 915 MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $123.75 | $116.25 | $110.625 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Series: | - |
| Sensitivity: | - |
| Power - Output: | 3W |
| Other Names: | 1964-1007 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Modulation or Protocol: | ASK, DSSS |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Interface: | - |
| Function: | Transmitter |
| Frequency: | 915MHz |
| Features: | LED Indicator, Wall Mount |
| Detailed Description: | RF Transmitter 915MHz ASK, DSSS |
| Data Rate (Max): | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TX91503, use the request quote form to request TX91503 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TX91503.The price and lead time for TX91503 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TX91503.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

