TX91501-3W-ID
Powercast
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TX91501-3W-ID with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TX91501-3W-ID with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TX91501-3W-ID |
|---|---|
| Manufacturer | Powercast Corporation |
| Description | POWERCASTER TRANSMITTER - 915 MH |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $240.00 | $225.00 | $213.75 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Series: | Powercaster™ |
| Sensitivity: | - |
| Power - Output: | 3W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Modulation or Protocol: | ASK, DSSS |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Interface: | - |
| Function: | Transmitter |
| Frequency: | 915MHz |
| Features: | LED Indicator, Wall Mount |
| Detailed Description: | RF Transmitter 915MHz ASK, DSSS |
| Data Rate (Max): | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TX91501-3W-ID, use the request quote form to request TX91501-3W-ID pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TX91501-3W-ID.The price and lead time for TX91501-3W-ID depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TX91501-3W-ID.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

