TX2SA-4.5V-1-Z
Panasonic
TX2SA-4.5V-1-Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TX2SA-4.5V-1-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TX2SA-4.5V-1-Z
Manufacturer Panasonic
Description RELAY TELECOM DPDT 1A 220V
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):3.38 VDC
Turn Off Voltage (Min):0.45 VDC
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:220VDC - Max
Series:TX
Release Time:4ms
Relay Type:Telecom
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operate Time:4ms
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Sealed - Fully
Detailed Description:Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Contact Rating (Current):1A
Contact Material:Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:4.5VDC
Coil Type:Non Latching
Coil Resistance:145 Ohms
Coil Power:140 mW
Coil Current:31.0mA