TX25-100P-6ST-E1E
JAE Electronics, Inc.
TX25-100P-6ST-E1E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TX25-100P-6ST-E1E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TX25-100P-6ST-E1E
Manufacturer JAE Electronics, Inc.
Description CONN PLUG 1.27MM 100POS GOLD PCB
(In US Dollars)
396 pcs
Data sheet
Series:TX25
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Tray
Other Names:670-1420
Number of Rows:2
Number of Positions:100
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mated Stacking Heights:12mm, 16mm, 18mm
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:-
Features:Board Lock
Detailed Description:100 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Through Hole Gold