TWCA686K025CCYZ0000
AVX Corporation
TWCA686K025CCYZ0000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TWCA686K025CCYZ0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TWCA686K025CCYZ0000
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 68UF 25V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 15 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs20 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.188" Dia x 0.453" L (4.78mm x 11.51mm)
Series:TWC-Y
Ratings:COTS
Packaging:Tray
Package / Case:Axial
Other Names:478-8773
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lifetime @ Temp.:500 Hrs @ 200°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):4.29 Ohm
Detailed Description:68µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25V Axial 4.29 Ohm
Capacitance:68µF