TVB170NSB-L
Hamlin / Littelfuse
TVB170NSB-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB170NSB-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB170NSB-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 170V 250A SMB
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:170V
Voltage - Breakover:220V
Series:SiBar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:RF0950-000
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:59pF