TVB075NSC-L
Hamlin / Littelfuse
TVB075NSC-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB075NSC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB075NSC-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 75V 400A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:75V
Voltage - Breakover:98V
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:RF0955-000
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:176pF